Cloe

NOIR (noaru) - Już na pierwszy rzut oka, wygląda na wyjątkowe anime. Bardzo dobra animacja i do tego doskonała muzyka oddająca klimat tego anime. Niesposób przejść obok takiej pozycji obojętnie. Jest to połączenie filmu akcji i dramatu... I jest bardzo poważym tematem. A choć trup ściele się gęsto to jest tylko dopełnieniem dla fabuły i dramatu głównych postaci, dla których tajemnicza przeszłośc jak i teraźniejszość miesza się w próbie odnalezienia prawdy o samym sobie. A jedyne czego możemy być pewni to niewiarygodnie skuteczych technik zabijania w wykonaniu głównych bohaterek tego anime.Kirika Yuumura

Kirika Yuumura - jej przeszłość jest bardzo tajemnicza. Wszystko co posiada to uczucie pustki, której niesposób zapełnić. Budzi się któregoś dnia sama w prawie pustym pokoju a jedyne rzeczy które znajduje to mundurek szkolny, broń i zegarek z pozytywką. Po głowie chodzi tylko słowo 'Noir' i po za tym - co tu robi, kim jest - nie potrafi sobie przypomnieć. Posiada niezwykłe umiejętności w posługiwaniu się bronią jak i łatwość uśmiercenia ludzi... I dlaczego nie czuje żadnego smutku gdy zabija ludzi? Zadaje sobie pytania o własną moralność ale nie jest w stanie znaleźć odpowiedzi. Nie jest nawet pewna czy imię i nazwisko widniejące wraz ze zdjęciem na szkolnej karcie ID są jej.

Mireille BouquetMireille Bouquet (Mireyu Buke) - Pochodzi z Korsyki. W przeszłości, kiedy jeszcze była dzieckiem, jej rodzice zostali zamordowani w mafijnych porachunkach (podobno ^^). Od tamtej pory wciąż nie może o tym zapomnieć i pragnie dowiedzieć się kto to zrobił a także zemścić się. Dostaje wiadomość od młodej dziewczyny, która cierpi na amnezję ale jest związana w jakiś sposób z jej przeszłością. Na słowo 'Noir' jak i dźwięk pozytywki, budzą się w niej wspomnienia śmierci rodziców. Domyśla się, że Kirika może być kluczem do poznania prawdy o tragedii z przeszłości. Od tej pory są już razem i przyjmują nazwę 'Noir'.

CloeCloe (Kuroe) - bardzo tajemnicza postać. Doskonale posługuje się sztyletami, nożami... Skrywa w sobie tajemnice z przed tysiąca lat... Kim jest 'Noir', kim jest Kirika... a także pochodzenie Mireille. Starożytna zabójczyni jest w stanie wiele wyjaśnić, zwłaszcza gdy przeznaczenie ich jest ze sobą związane.

Seria NOIR liczy 26 epizodów + 2 specjalne odcinki.

! seiyuu !
Kirika Yuumura ....... Kuwashima Houko
Mireille Bouquet ...... Mitsuishi Kotono


Noir...
Prawdziwe imię przeznaczenia z zamierzchłej przeszłości.
Dwie dziewice, które niosą śmierć.
Ciepłą, czarną dłonią...
Chroń, proszę, zielone łąki przed nastaniem ciszy.
Witaj !
Jesteś
 
 gościem