Shoujo Kakumei Utena

Shoujo Kakumei Utena - seria TV to 39 ep, na DVD wychodziło od stycznia do sierpnia 1999 roku i mieści się na 9 płytkach ^^. Wyszło również "Adoloscence of Utena" czyli kinóweczka :)). Ale radze najpierw obejrzeć serie TV bo kinóweczka to niezły spojler do serii :).
'Utena' to mistyczna opowieść świata, na wpół realnego, pełnego iluzji i magii.. (Bynajmniej nie jest to fantasy :)). Główni bohaterowie uczęszczają do szkoly, ale społeczność ta wydaje się być samowystarczalna, tzn. żyją tylko tym życiem, które można by nazwać, 'szkolnych intryg' ^^ i głównie wokół ich spraw osobistych kręci się fabuła. Dziwne związki miłosne :).. Czasami bardzo zamotane relacje między postaciami tych związków ;-).

Główna bohaterka, Tenjou Utena jest sierotą. Jej rodzice zmarli kiedy była dzieckiem. Sama też pragnęła umrzeć ale od tego odwiódł ją tajemniczy nieznajomy, którego nazywała księciem ^^. Ofiarował jej Pierścień Róży i od tej pory marzy o swoim księciu i tęskni za nim...

Pierścień okazał się również symbolem upoważniającym do brania udziału w pojedynkach na zaczarowanej arenie. A do pojedynków dochodzi często.. Właściwie wiekszość spraw jest rozwiązywana w ten sposób :). Lecz ogólnie przyświeca im jeden cel..


'Zettai Unmei Mokushiroku' czyli 'Ostateczne Przeznaczenie Apokalipsa' :)..

 


Postacie w Shoujo Kakumei Utena 
(najedź myszką na obrazek - pojawi się imię postaci):
[Tenjou Utena] [Himemiya Anthy] [Kiryuu Touga] [Arisugawa Juri] [Kaoru Miki] [Saionji Kyouichi] [Shinohara Wakaba] [Teatr Cieni, A-ko & B-ko] [Chuchu] [Kiryuu Nanami] [Sonoda Keiko] [Wakiya Aiko] [Oose Yuuko] [Kaoru Kozue] [Tsuwabuki Mitsuru] [Takatsuki Shiori] [Ohtori Akio] [Mikage Souji] [Chida Mamiya] [Teatr Cieni, C-ko] [Ohtori Kanae] [Hozumi Mari] [Kazami Tatsuya] [Chida Tokiko] [Tsuchiya Riuka] [Dios] [Suzuki; Yamada; Tanaka]

 

Himemiya Anthy & Tenjou Utena


Tenjou Utena


Himemiya Anthy (Narzeczona Róży)


Kiryuu Nanami


Saionji Kyouichi


Kiryuu Touga


Tenjou Utena


Witaj !
Jesteś
 
 gościem