[Larva & Miyu] Vampire Princess Miyu

Kyuuketsuki Miyu - horror, mistycyzm, smutek, pesymizm... W takich mniej więcej klimatach jest to anime ^^. Seria TV to 26 odcinków, OAV to 4 epizody po 30 minut.
Miyu jest młodą dziewczyną, która pochodzi częściowo z rasy Shinma (ponadnaturalne istoty, które są uosobieniem bogów lub demonów, duchy-demony).
Jej zadaniem jest zebranie wszystkich zbłąkanych Shinma na Ziemi i zawrócenie ich na powrót do Ciemności. Pomaga jej w tym Larva (Lava), cichy, zamaskowany towarzysz, ochroniaż, przyjaciel i.. ktoś więcej ^^.
Seria OAV to opowieść o Himiko Se, spirytualistce, która próbuje odkryć historię dotyczącą Miyu.

Ogólnie tak samo seria TV jak i OAV jest przepełniona mistycyzmem. Muzyka doskonale oddaje nastrój tego anime.. Prawie każdy odcinek serii TV jest osobną historią dotycząca jakiegoś Shinmy.. a raczej ludzi, którzy stali się w jakiś sposób ofiarą tych demoniczych duchów.
Wypada teraz jakieś dobre słowo na koniec .. ^,..,^ hihi.. Wydaje mi się, że każdy fan powinien obejrzeć to anime bo pozostawia w duszy człowieka pewien smak... Choć jest to anime demoniczne i wampirze, to jest również bardzo ludzkie.. Życie nie jest tylko 'różowe' ale ma również swoje 'ciemne' strony i może przez to staje się bliskie człowiekowi i... bardziej osobiste..
Miyu


Larva


Larva & Miyu


Główne postacie w serii TV


Witaj !
Jesteś
 
 gościem